zadanie nr 1

1. Doposażenie terenów zielonych w urządzenia siłowni


Lokalizacja

Działka 337/75, tereny zielone pomiędzy wieżowcami ulicami  Jabłoniową, Kalinowej i Orkana

Skrócony opis zadania

Montaż urządzeń siłowni wzdłuż chodnika pomiędzy wieżowcami ul. Jabłoniową a Orkana 21D

Opis zadania

Montaż 2 sztuk podwójnych na pylonach urządzeń do ćwiczeń oraz  stojaka na rowery.

Uzasadnienie zadania

Od wieżowców ul. Jabłoniowej do Orkana 21D, biegnie chodnik przez tereny zielone, na których są zamontowane stoły do szachów i ping-ponga. W celu doposażenia działki w urządzenia do rekreacji wnioskuję o zamontowanie wzdłuż chodnika 2 sztuk urządzeń do ćwiczeń na powietrzu jak również stojaka na rowery.

Zakres i zastosowanie zadania

W Osiedlu „Młodości” tereny do rekreacji znajdują się tylko przy SP8. Dlatego w odpowiedzi na liczne prośby mieszkańców, uprzejmie proszę o zamontowanie w południowej części osiedla, wzdłuż chodnika od wieżowców do Orkana 21d, obok stołów do tenisa i szachów przy ul. Kalinowej dwóch urządzeń siłowni zewnętrznej.
Prośbę naszą motywujemy tym, że na osiedlu są urządzone (przez Spółdzielnię) place zabaw dla małych dzieci a nie ma miejsc rekreacji dla starszych. Aktualnie okoliczne chodniki są wyremontowane, teren zadbany i tym samym stałby się atrakcyjnym miejscem wypoczynku dla mieszkańców osiedla.
Z siłownia mogłyby korzystać: dzieci, młodzież, dorośli, osoby starsze, niepełnosprawni, stali bywalcy tradycyjnych siłowni, jak i ci, którzy z podobnym sprzętem nigdy wcześniej się nie zetknęli. Urządzenia siłowni są łatwe w samodzielnej obsłudze i całkowicie bezpieczne. Służą do niemal wszystkich ćwiczeń. Dzięki nim zadbamy o kondycję i koordynację ruchową naszych mieszkańców gdyż aktywność fizyczna na świeżym powietrzu gwarantuje lepsze dotlenienie organizmu, a co za tym idzie – lepsze samopoczucie. Siłownia zewnętrzna to doskonała forma spędzania czasu wolnego z przyjaciółmi lub rodziną. Poza tym będzie to uzupełnieniem zaplecza i bazy sportowej w mieście.

Poszczególne elementy kosztów, wskazane przez wnioskodawcę

12 sztuki podwójnych urządzeń 2 x 6.765 13 530 zł
2Stojak na rowery 738 zł
Łącznie: 14 268 zł