zadanie nr 2

2. Park do Street Workout'u przy ulicy Stara Huta


Lokalizacja

ulica Stara Huta
numer działki: 5742/6

Skrócony opis zadania

Projekt dotyczy budowy parku z drążkami do ćwiczenia kalisteniki i Street Workout'u. Posłuży głównie młodzieży do budowy siły, sylwetki i sprawności fizycznej, mogąc stanowić bezpłatny zamiennik dla siłowni. Nowo powstały park da również możliwość organizowania w Chrzanowie zawodów ze Street Workout'u.

Opis zadania

Projekt budowy parku do Street Workout'u tworzy mieszkańcom miejsce do ćwiczeń z masą własnego ciała. Użytkownikami parku będzie w szczególności młodzież, co zwiększy możliwość rozpoczęcia przez nią aktywnego trybu życia. Jest to również zachęta do odwrócenia uwagi od używek i skupieniu się na samorozwoju ducha i ciała poprzez regularny trening siłowy. Park będzie również narzędziem do walki z otyłością.

Nowy park będzie posiadał wiele urządzeń i zalet, których stary park nie posiada. Nowe rodzaje sprzętu, szersze drążki i dużo bezpieczniejsza nawierzchnia stworzą idealne warunki do ciągłego poszerzania repertuaru swoich umiejętności. Umożliwi to także organizowanie zawodów, na które będą mogli zjeżdżać się ludzie z całego województwa (na przykład z Krakowa, gdzie społeczność Street Workout'u jest bardzo rozwinięta), a nawet z całej Polski.

Budowa parku rozpocznie się od wykonania koryta pod nawierzchnię. Zostaną wywiercone w ziemi otwory na fundamenty. Do fundamentów będą przymocowane, skręcone ze sobą wcześniej, urządzenia.

Miejsce realizacji projektu znajduje się przy placu zabaw na ulicy Stara Huta.

Uzasadnienie zadania

Projekt wprowadza możliwość trenowania z masą własnego ciała, co pozwala na rozwój siły i sylwetki bez potrzeby chodzenia na siłownię, na którą osoby młodsze często nie są puszczane przez rodziców, bądź nie są w stanie jej sfinansować. Nowy park będzie zawierać wszystko, czego brakuje parkowi przy drugim LO, stworzy możliwość treningów dla osób mieszkających daleko od starego parku, oraz pozwoli na organizowanie na nim zawodów w kalistenice/Street Workoucie, do czego stary park się nie nadawał.

Zakres i zastosowanie zadania

Projekt będzie służył całej kalistenicznej społeczności Chrzanowa, liczącej kilkadziesiąt osób, przyjezdnym ćwiczącym osobom, wszystkim potencjalnym nowym pasjonatom kalisteniki, ludziom chcącym zbudować formę bez siłowni, oraz zawodnikom startującym na zawodach, których organizacja na nowym parku będzie możliwa.

Poszczególne elementy kosztów, wskazane przez wnioskodawcę
Lp.Część składowaŁączny koszt
1Komplet urządzeń45 387 zł
2Montaż i/lub transport10 578 zł
3Tablica z regulaminem984 zł
4Ławka parkowa, kosz na śmieci1 599 zł
5Nawierzchnia z piasku z montażem11 070 zł
Łącznie: 69 618 zł